پیشنهادات خوب برای هدایای تبلیغاتی مناسب

بخش اول: تبلیغات، اهمیت هدایای تبلیغاتی

 

در عصر حاضر تبلیغات به عنوان یکی از مهم ترین و کارآمدترین ابزار مدیران برای معرفی برند و یا محصول مورد نظرشان می باشد و در این راستا هدایای تبلیغاتی یکی از روشهای تبلیغاتی است که به دلیل قیمت مناسب و ماندگاری بالا نسبت به دیگر روش های تبلیغات تاثیر زیادی برای نمایش و عرضه برند و محصولات مختلف دارد. یک دلیل ثابت برای هدیه دادن وجود دارد: تقویت روابط شخصی بین هدیه‌دهنده و هدیه‌گیرنده. انگیزه‌ها در هدیه دادن‌ متفاوت است اما برای برخی از شرکت‌ها هدیه دادن، بخشی از راهبرد بازاریابی است. همگان بر یک نکته اتفاق‌نظر دارند که هدیه دادن یکی از راه‌های مقرون به‌صرفه برای ایجاد حس مشارکت و ایجاد روابط ارزشمند است.

 

همان‌گونه که اشاره شد ارسال‌کننده هدایا ضمن حفظ اصل اول مدیریت کسب و کار- بقا، رشد و سودآوری- باید قوانین هدیه دادن را نیز رعایت کند. در حقیقت مقصود اول از این فعالیت در رویکرد صحیح، تقدیم یک هدیه به جهت یک مناسبت – مانند عید نوروز- و ایجاد حس خوشایند و رابطه عاطفی با مخاطب است. در مرحله دوم که بسیار وابسته به همان هدف اول است، یادآوری نام برند و محصولات مرتبط است. هر سال به خصوص در روزهای پایانی سال و روزهای مناسبتی تقویم هزینه زیادی صرف تامین انواع هدایای تبلیغاتی می شود. با توجه به تنوع محصولات و وجود شرکت هایی که خدمات مشابهی ارائه می‌دهند و نیز فضای رقابتی ایجاد شده، انتخاب محصول مناسب که رضایت مخاطب را در پی داشته باشد بسیار دشوارتر شده است.

 

با توجه به مطالب گفته شده ایده‌های بکر و هدایای جذاب و نو برای مخاطبین اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. هدایای تبلیغاتی با در بر داشتن ویژگی هایی نظیر تنوع، دوام و ماندگاری، قابلیت سفارشی‌سازی و... می‌توانند در راستای هدف اصلی تعریف شده حرکت کنند. یکی از مهمترین هدایای تبلیغاتی که گستره بسیار وسیعی دارد صنایع دستی ایران و کالاهای ایرانی بخصوص هنری است.

در بخش دوم به اهمیت انتخاب کالاهای هنری ایرانی خواهیم پرداخت. با پلاک سه همراه باشید.

 


برچسب ها: هدایای تبلیغاتی، صنایع دستی، پیشنهاد تبلیغاتی، تبلیغات، هدایای تبلیغاتی هنری، تبلیغات مفید، کالای هنری- کالای ایرانی
نوشته شده در یکشنبه 16 مهر 1396 ساعت: 06:41 ب.ظ توسط: مدیر ، نظر دهید ( 0 ) نظر